Domowe sposoby walki z trądzikiem

Z trądzikiem należy, a nawet trzeba walczyć. Nie można pozostawać obojętnym wobec tego problemu, gdyż grozi to bardziej rozległymi zmianami skórnymi lub też potrądzikowymi bliznami. Z trądzikiem można podjąć walkę również domowymi sposobami.

Jedną z popularnych metod jest kuracja ziołowa bratkiem polnym. Bratka można przyjmować w postaci tabletek, lub też herbatki ziołowej. Leczenie powinno jednak trwać minimum 4 tygodnie, wtedy też widoczne są pierwsze rezultaty. Prawdziwa poprawa wyglądu skóry pojawia się po kilku miesiącach. Bratek działa hamująco na wydzielanie sebum oraz wygładza skórę. Poza tym, wspomaga przemianę materii oraz usuwa toksyny z organizmu poprzez moczopędne działanie. Bratek oczyszcza organizm dzięki flawonoidom. Jednak, aby potwierdzić jego skuteczność, należy przyjmować go kilka razy w ciągu dnia w postaci naparów, bądź tabletek- według wskazań na ulotce.

jak-leczyc-tradzikInnym sposobem na problem z trądzikiem są drożdże. Można używać ich w dwojaki sposób. Jedną z metod jest sporządzenie maseczki z drożdży, a drugą- przygotowanie tzw. piwka z drożdży. Maseczkę przygotowuje się mieszając drożdże z ciepłą wodą. Po połączeniu składników, mikstirę należy przykryć i poczekać około 10 minut, a następie aplikować na miejsca dotknięte trądzikiem. Po upływie pół godziny, papkę należy dokładnie spłukać wodą. Maseczkę powinno się nakładać w odstępie dwóch dni przez około miesiąc. Drożdże można również stosować jako tzw. piwko z drożdży. Drożdże zalewa się zimną, przegotowaną wodą i dodaje się cukier. Po kilku godzinach od przygotowania, mieszankę można spożyć. Powinno wypijać się 1 szklankę mikstury dziennie przez 10 dni. Kuracja drożdżowa nie jest wskazana dla chorych na cukrzycę, cierpiących na niewydolność nerek, czy też chore stawy.

tradzik-leczenieJeszcze innym naturalnym sposobem na trądzik jest leczenie cebulą. Cebula przeciwdziała stanom zapalnym, dzięki dużej zawartości polifenoli oraz flawonoidów. Cebula ma także właściwości antybakteryjne, co jest dosyć ważne podczas walki z trądzikiem. Poza tym jest cennym źródłem chromu, którego niedobór powoduje zmiany zapalne porów, a w efekcie wypryski. Z cebuli można przygotować maseczkę, ale można ją także konsumować. Po pierwsze, należy zdjąć z niej jedynie najbardziej zewnętrzną skórkę, gdyż w swych górnych partiach posiada ona największą ilość pierwiastków. Po drugie, czas gotowania około 5 minut nie pozbawia jej cennych mikroelementów. Po trzecie, cebulę można również spożywać na surowo.

Warto wypróbować domowe sposoby na pozbycie się trądziku i odnaleźć ten najbardziej odpowiedni i skuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *